Pewne zabawki są ponadczasowe. Klocki, yo-yo, huśtawki i lalki zmieniają się z biegiem lat, jednak kolejnym pokoleniom dostarczają tyle samo rozrywki. Jedną z zabawek, która od kilkuset lat budzi zachwyt dzieci jest konik na biegunach. To jeden z tych przedmiotów, na który z rozrzewnieniem spojrzy dziadek, ojciec i jego dorosły syn, któremu za chwilę urodzi się dziecko. Konik na biegunach przez lata stał się wręcz symbolem lat dziecięcych i całego świata zabawek. Nic wiec dziwnego, że cały czas jest jedną z najchętniej kupowanych przez rodziców zabawek.

Czy koniki na biegunach bardzo różnią się od tych sprzed lat? Otóż nie! To jedna z niewielu zabawek, która oparła się erze plastiku i swój niezaprzeczalny urok ma dzięki wyprodukowaniu z naturalnych, ekologicznych materiałów. Dzieci nadal chętnie wsiadają na konika, który nie świeci milionem lampek, nie gra bazarowej muzyki i nie wymaga do zabawy szybkiego tabletu ani komputera. Starego-nowego konika postanowiła wyprodukować firma Gepetto – lider w branży zabawek z drewna.

Firma Gepetto słynie z ogromnej kreatywności i nie ogranicza się tylko do znanych rozwiązań. Wiele jej innowacyjnych pomysłów okazuje się strzałami w dziesiątkę. Podobnie stało się z jej najchętniej kupowanym produktem – zebrą na biegunach! Maluchy z jakiegoś powodu ukochały sobie zebrę bardziej niż poczciwego konika i to właśnie na niej postanowiły ćwiczyć swoje pierwsze umiejętności jeździeckie.

Jak można scharakteryzować zebrę na biegunach? To zabawka o bardzo wysokiej jakości wykonania. Wszystkie drewniane elementy są dokładnie wykończone, nie istnieje więc ryzyko, że maluch w jakikolwiek skaleczy się, lub w rączkę wejdzie mu drzazga. Zebra pomalowana jest ekologicznymi, nieszkodzącymi zdrowiu dziecka farbami. Jednak to, co najlepiej wyróżnia zebrę Gepetto na tle konkurencji to fakt, że jest ona niezwykle stabilna. Zabawkę trudno jest przewrócić dorosłej osobie, dla malucha jest to prawie niewykonalne. Niestety wiele tanich produktów dostępnych na portalach aukcyjnych tylko dobrze wygląda. Nie zapewniają one szkrabowi bezpieczeństwa podczas zabawy.zebra na biegunach

Jeśli mówimy o bezpieczeństwie, zebra na biegunach Gepetto nadaje się nawet do zabawy dla maluchów. Posiada ona dodatkowe zabezpieczenia w postaci oparć, które utrzymają chwiejnie siedzące dziecko na grzbiecie wierzchowca.

Dlaczego warto w ogóle wsadzać malucha na zebrę na biegunach? To bardzo proste. Zabawka wymaga od dziecka balansowania ciałem i zachowania równowagi. Maluszek ćwiczy wiec swoje rozwijające się ciało. Bujanie się zebrze wymaga wbrew pozorom nieco wysiłku. Dzięki temu dziecko dba oswoją kondycję i zużywa nadmiary energii, które mogłoby poświęcić na psocenie i niebezpieczne zabawy. Bujana zebra to też świetny start dla maluchów, które rodzice planują w przyszłości wsadzić na prawdziwego kucyka i zarazić pasją do jeździectwa. Niewiele osób o tym wie, ale ruch bioder niezbędny do poruszania zabawką jest dokładnie taki sam, jak ten, który jeździec musi wykonywać w galopie na prawdziwym koniu!

Dlaczego jeszcze słynna zebra od Gepetto stała się bestsellerem? Rodzice docenili jej wykonanie. Materiały użyte do jej produkcji są bardzo wytrwałe. Ruchomym zabawkom zdarza się czasami uderzyć o ścianę, jakiś mebel czy inną zabawkę. Bywa też, że po kilku dniach zabawy zaczynają trzeszczeć lub skrzypieć. Te problemy nie dotyczą zabawek od Gepetto. Wszystkie zabawki firmy, w tym zebra na biegunach, zmontowane są tak, by produkt służył przez lata bezawaryjnie. Są one niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne. Rodzice, którzy kupili zebrę zgodnie twierdzą, że nie są to pieniądze wyrzucone w błoto – zabawka naprawdę może być wzorcem jakości wykonania.

Drugą zabawką do bujania, chętnie kupowaną przez klientów Gepetto jest owca na biegunach. owca na biegunachNie jest wyposażona w dodatkowe oparcia, przez co dedykowana jest raczej do zabawy dla starszaków, które już stabilnie siedzą. Biała owieczka ma jeszcze jedna zaletę. Jej neutralny kolor sprawia, że świetnie wygląda w każdym pokoiku dziecięcym, zarówno tym  urządzonym w pastelach, jak i pełnym żywych kolorów. Chociaż zabawka wygląda bardzo niewinnie, maluch może się solidnie zmęczyć galopując na niej przez kolejne kilometry.

Zarówno zebra jak i owca na biegunach są wspaniałymi prezentami dla Twojego szkraba. To zabawki, które zapadną mu w pamięć do końca życia. Ponieważ zrobione są z mocnego drewna, mogą przeleżeć lata w piwnicy lub a strychu. Być może kiedyś Twoje, wtedy już dorosłe dziecko, przypomni sobie o wierzchowcu sprzed lat i wsadzi na niego swoje dzieci.

Ile kosztuje gokart?

Gokarty zyskują coraz większą popularność. Nic dziwnego – to doskonałe połączenie sportu z przyjemnością. Przejażdżki gokartem na pedały to jeden z najmilszych sposobów na aktywne spędzenie popołudnia. Trudno wyobrazić sobie bez nich miejscowości turystyczne. Podoba...

Jak jeździć gokartem?

Sport uprawiany na świeżym powietrzu przynosi jeszcze więcej przyjemności niż aktywność na hali. Jazda na rowerze czy rolkach to jedne z ulubionych zajęć zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Ostatnio coraz bardziej popularne stają się również gokarty na pedały. Choć...

Boisko okrągłe do piłki nożnej

Rozwijanie pasji do sportu i ogólnie aktywności fizycznej jest bardzo ważne już od najmłodszych lat. Dzięki zachęcaniu dziecka do ruchu poprzez atrakcyjne formy rozrywki naturalnie zaszczepia się w nim pasję do sportu. Warto więc dbać o rozwój dzieci – tych małych i...