Jaki model trampoliny wybrać do swojego ogrodu?

Własna trampolina w ogrodzie to marzenie każdego dziecka. Zabawki te z roku na rok stają się coraz bardziej popularne i coraz częściej można zobaczyć je w przydomowych ogrodach. Trampoliny jednak pokochali również i dorośli i czasami okazuje się, że aby chwilę poskakać na macie, trzeba się ustawić w rodzinnej kolejce do zabawki. Nawet określenie „zabawka” staję się już przestarzałe wobec tego sprzętu. Nowoczesne trampoliny wysokiej jakości to raczej małe sale treningowe dla dorosłych, które potrafią utrzymać człowieka w dobrej kondycji i pomagają zrzucić kilka kilogramów. Wybierając sprzęt do swojego ogrodu warto więc zastanowić się, jak będziemy go użytkować.

Dla całej rodziny

Zacznijmy od pierwszej opcji: szukamy sprzętu, na którym będzie mogła wyszaleć się cała rodzina. Najpierw przemyślmy, czy mamy wystarczająco duży ogród, by zmieściła się w nim jak największa trampolina. Jeśli tak wybierzmy duży model, jak np. Trampolina BERG Favorit 430 Tattoo z siatką Deluxe.Trampolina BERG Favorit 430 Tattoo z siatką Deluxe Ta trampolina to gwarancja wspaniałej zabawy dla dorosłych i dla najmłodszych. Ponad 4-metrowa mata zapewnia wystarczającą ilość miejsca na to, aby dorosły mógł komfortowo na niej skakać, a nawet ćwiczyć proste akrobacje. Model ten ma na macie nadrukowane wzory, które zachęcają do zabawy dzieci i inspirują je do wymyślania nowych gier i zawodów. Trampolina jest idealna dla rodziny wielodzietnej. Wszystkie pociechy mogą skakać razem nie wpadając na siebie.

Raczej dla dzieci

Jeśli wiemy już, że to raczej dzieciaki będą rozrabiały na trampolinie, wybierzmy model mniejszy, który nie zastawi nam połowy ogrodu. Wystarczy coś do średnicy około dwóch metrów. Dobrym pomysłem jest zakup modelu BERG Inground Talent 180 z siatką Comfort. Trampolina BERG Inground Talent 180 z siatką ComfortNie tylko ma on idealne rozmiary do niewielkiego ogrodu, ale również jest trampoliną wkopywaną w ziemię. Maluchy wchodząc i schodząc z maty nie muszą używać drabinki, a co za tym idzie, w ferworze zabawy nie spadną z niej. Jednak Berg Inground Talent 180 absolutnie nie jest delikatną trampolinką tylko dla maluchów. To solidny sprzęt, na którym swoich sił mogą spróbować też dorośli, którzy nigdy nie skakali na trampolinie. Optymalna waga skaczącego na tej macie to 50kg, jednak zabawka znosi i większe obciążenia.

Jeszcze nie wiem!

Jeśli kupujemy naszą pierwszą trampolinę i sami jeszcze nie wiemy, czy będzie ona tylko zabawką dla dzieci, czy również klubem fitness dla nas, wybierzmy model pośredni między wyżej wymienionymi. Może nim być np. Trampolina BERG Favorit 270 z siatką Comforttrampolina ogrodowa Berg Favorit 270 z siatką ComfortNie jest on zbyt duża jak na pierwszą trampolinę i z powodzeniem zmieści się w małym i średnim ogrodzie. Jednak jest na tyle duża, że starsze dziecko czy dorosły może na niej komfortowo skakać, bez poczucia klaustrofobii.

Bez drabinki ani rusz

Jeśli zdecydujemy się na zakup trampoliny na stelażu, zastanówmy się nad dokupieniem do niej drabinki. Chociaż dla dorosłych i wysokich osób wejście na matę nie będzie problematyczne i bez niej, maluchy mogą sobie nie poradzić. Dzieci, zwłaszcza rozentuzjazmowane czekającą je zabawą mogą spaść na ziemię, próbując dostać się na matę bez drabiki. Dlatego gdy już wybierzemy interesujący nas model trampoliny BERG, dobierzmy do niej odpowiednią drabinkę. Firma oferuje drabinki L do trampolin BERG 330, 380, 430 cm, jak również ich odpowiedniki do mniejszych modeli, czyli drabinki z platformą S do trampolin BERG Talent 180 i 240 cm. drabinka S do trampolinNie oszukujmy się: po intensywnym treningu z drabinki chętnie skorzysta też nawet najbardziej wysportowany dorosły.

Inne akcesoria

Jeśli sami nie jesteśmy przekonani, jaki model trampoliny powinniśmy wybrać, porozmawiajmy o tym z obsługą sklepu. To właśnie pracownicy wiedzą najlepiej, które trampoliny sprawdzają się najlepiej w danej sytuacji. Pamiętajmy, że do markowych trampolin można dokupić jeszcze inne ciekawe akcesoria, takie jak pokrowiec ochronny na matę, czy kieszeń na buty i zabawki. Przy odrobinie naszej wyobraźni i doświadczeniu personelu sklepu oferującego trampoliny możemy stworzyć w swoim ogrodzie prawdziwy raj dla skoczków.

Jakie zabawki do ogrodu?

Zabawa w ogrodzie to świetny sposób na połączenie rozrywki z aktywnością fizyczną. Jakie zabawki do ogrodu wybrać, aby zapewnić frajdę nie tylko dzieciom, ale również dorosłym? Ile kosztują bezpieczne i trwałe zabawki ogrodowe? Dobre zabawki ogrodowe powinny...

Jaki pojazd dla dziecka?

Szukasz pojazdu, który zachęci malucha do aktywności fizycznej? Chcesz budować w dziecku pozytywne nawyki i zapewnić mu świetną zabawę? Sięgnij po gokarty na pedały. Bezpieczne, świetnie wykonane, gwarantujące najwyższy komfort jazdy zachwycą przedszkolaka i...

Ile kosztuje gokart?

Gokarty zyskują coraz większą popularność. Nic dziwnego – to doskonałe połączenie sportu z przyjemnością. Przejażdżki gokartem na pedały to jeden z najmilszych sposobów na aktywne spędzenie popołudnia. Trudno wyobrazić sobie bez nich miejscowości turystyczne. Podoba...