Dzieci przewożone w przyczepkach rowerowych są coraz częściej spotykanym widokiem na polskich ścieżkach rowerowych. Przyczepki szturmem podbiły najpierw rynek Zachodni, a obecnie są chętnie kupowanym produktem w Polsce. Maluchy pokochały je bezgranicznie. W wygodnej, półleżącej pozycji mogą wybierać się z rodzicami na długie wycieczki rowerowe, a przy tym nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabrały ze sobą ukochanego misia czy samochodzik. Rodzice z kolei pokochali je za bezpieczeństwo, jakie gwarantują dziecku. Maluch w przyczepce jest o wiele bezpieczniejszy, niż na krzesełku montowanym do bagażnika roweru. To dlatego, że przyczepka jest po prostu mniej wywrotna. Dzięki niskiej konstrukcji, nisko osadzonemu środkowi ciężkości i dużym kołom bardzo trudno ją przewrócić.

Na ryku dostępnych jest wiele modeli różnych producentów, w tym niskobudżetowe produkty z Chin. Wybierając przyczepkę dla swojego malucha przede wszystkim skupmy się na jakości jej wykonania i bezpieczeństwie jakie oferuje dziecku. Najtańsze przyczepki można od razu skreślić z listy. Większość z nich nie posiada europejskich certyfikatów bezpieczeństwa, dziecko może więc skaleczyć się o jakiś niezabezpieczony element, a pasy w foteliku mogą być zbyt łatwe do rozpięcia dla maluszka. Tanie przyczepki nie są również wytrzymałe. Po kilka wycieczkach zaczynają stukać i skrzypieć, co negatywnie wpływa na komfort jazdy i dziecka, i rodzica. Dlatego decydując się na zakup przyczepki warto dowiedzieć się nieco o produktach czołowych dostawców. Jednym z nich, bardzo popularnym wśród polskich rodzin jest Croozer. Przyjrzyjmy się jego flagowym produktom.

Przyczepka rowerowa Croozer Kid dla 1 dziecka

przyczepka rowerowa Croozer Kid for 1Najchętniej kupowanym modelem w Polsce jest Croozer Kid, w wersji jednoosobowej. Aż ciężko wymienić wszystkie cechy, przez które rodzice pokochali ten produkt. Na pierwszym miejscu można wymienić wyżej wspomniane bezpieczeństwo przyczepki. Spełnia ona wszystkie wymagania europejskie. Przyczepka jest świetnie wykonana i ma nowoczesny design. Jej głównym atutem jest to, że jednym kliknięciem można zmienić ją w… wózek spacerowy lub sportowy. Przyczepkę po prostu odpina się od roweru, dołącza dedykowane kółko i mamy przed sobą gotową spacerówkę. Dzięki temu rozwiązaniu możemy na wycieczce odstawić rower, a malucha w wózku zabrać ze sobą do sklepu. Jednoosobowy Cozer Kid jest dość wąski, świetnie więc radzi sobie z framugami drzwi i windami w blokach.

Przyczepka rowerowa Croozer Kid dla 2 dzieci

przyczepka rowerowa croozer kid for 2Ten model to większa wersja przyczepki opisanej powyżej. Jak sama nazwa wskazuje, w przyczepce znajdują się dwa siedziska, można więc bezpiecznie przewozić dwa szkraby. Siedziska umieszczone są obok siebie, przyczepka jest więc nieco szersza. Jednak dzięki temu znajduje się w niej większy bagażnik, w którym z powodzeniem zmieścimy wyprawkę na wycieczkę dla dwóch pociech. Wózek posiada oczywiście wszystkie funkcje znane z wersji jednoosobowej.

Przyczepka rowerowa Croozer Kid Plus dla 1 dziecka

przyczepka rowerowa croozer kid plus for 1Croozer Kid Plus o seria przyczepek o podwyższonym standardzie. Przyczepka przypomina zwykłego Croozera dla jednego dziecka i posiada wszystkie jego funkcje. Jednak oprócz nich ma dwa innowacyjne rozwiązania. Pierwszym z nich jest nowoczesne zawieszenie AirPad. Sprawia ono, że wstrząsy przyczepki na wybojach są o wiele mniej odczuwalne dla dziecka. Drugie rozwiązanie to sprytny system dodatkowego oświetlenia, który może uruchamiać się przez specjalny sensor. Zwykłe przyczepki są z reguły wyposażone w serię odblasków, które tylko odbijają światła reflektorów i latarń. System oświetlenia z serii Croozer Kid Plus zapala się samoistnie, może więc doświetlić wózek nawet w pochmurny dzień, podczas wycieczki w lesie.

Przyczepka rowerowa Croozer Kid Plus dla 2 dzieci

przyczepka rowerowa croozer kid plus for 2Ten model to oczywiście wzbogacona wersja przyczepki dwuosobowej. Podobnie jak w standardowych produktach, przyczepka Croozer Kid Plus dla 2 dzieci jest szersza niż jednoosobowa.

Produkty Croozer mają jeszcze inne zalety. Między innymi da się je złożyć, dzięki czemu są łatwe do przechowywania poza sezonem i transportu samochodem. Producent oferuje w nich moskitiery, które ochronią malucha przed ukąszeniami owadów. Każda przyczepka wyposażona jest w chorągiewkę, która dodatkowo zwiększa jej widoczność na drodze. Croozer to marka, której zdecydowanie warto zaufać.

Gokart na pedały Buzzy Rubicon

Gokarty na pedały podbiły serca dzieci już dobrych kilka lat temu. Maluchy czują się na nich bezpiecznie i mogą ścigać się  ze sobą bez obaw o bolesny upadek. Gokart świetnie radzi sobie nawet w trudnym terenie, jest więc wspaniałym pojazdem na wycieczkę do lasu, czy...

Gokart na pedały Buzzy Sahara

Gokart na pedały to obecnie zabawka, o której marzy większość dzieci. Maluchy uwielbiają wycieczki w teren na czterokołowcach: wygodnie się na nich siedzi, a do tego są niewywrotne. Gokart ma nisko umieszczony środek ciężkości i cztery spore koła, które dają...

Gokart na pedały Berg Buddy Orange i Lua

Gokarty na pedały stają się wśród dzieci coraz popularniejsze. Maluchy chętnie ścigają się lub wybierają na jazdy terenowe swoimi czterokołowcami, które dają im o wiele większe możliwości zabawy niż zwykłe rowery. Jednymi z najchętniej kupowanych pojazdów od lat są...