Wielu rodziców małych dziewczynek zastanawia się, jakie zabawki im podsuwać, aby wpływały one pozytywnie na rozwój dziecka i odciągnęły je od bajek oglądanych na tablecie czy w telewizorze. Na pewno części z nich obiło się o uszy, że przykładem takiej zabawki może być jeździk dla dzieci. Dlaczego jednak warto go kupić? Z jakiego jeździka ucieszy się mała dziewczynka? Sprawdźmy!

Co to jest jeździk?
Jeździk to prosta zabawka, znana rodzicom na całym świecie od wielu, wielu lat. Jeździki na chwilę zostały zapomniane, jednak w ostatnich latach wracają do łask. Jeździki dla dzieci to proste konstrukcje przypominające rowerki, wyposażone jednak w cztery kółka. Dzięki temu są od nich o wiele stabilniejsze. Zabawa z jeździkiem może wyglądać rożnie. Najmłodsze dzieci, które stawiają swoje pierwsze kroki, mogą opierać się o jeździk i razem z nim poruszać się po mieszkaniu. Starsze maluchy siadają na jeździku i odpychając się nóżkami od podłogi, powolutku jeżdżą do przodu lub do tyłu. Jeździk dba o aktywność fizyczną dziecka i wspiera jego rozwój ruchowy.

Jaki jeździk dla dziewczynki?
Producenci jeździków z jakiegoś powodu często stylizowali je na pojazdy wyścigowe. To sprawiało, że jeździki dla dzieci kojarzone były z zabawkami dedykowanymi chłopcom. Od kilku lat jednak na rynku pojawiają się coraz to nowsze modele, które projektowane są z myślą o dziewczynkach. Zazwyczaj stylizowane są na… urocze zwierzątka. Wybierając jeździk dla dziewczynki, warto postawić na zabawki z drewna. Naturalne drewno jest przyjemniejsze w dotyku niż plastik i bardziej ekologiczne. Drewniane jeździki dla dzieci są ponadto bardziej wytrzymałe i cierpliwe znoszą nawet najbardziej niewprawne pierwsze przejażdżki. Jaki jeździk dla dziewczynki był najchętniej kupowany w ostatnich latach? W czołówce znajduje się kilka modeli firmy Gepetto.

Jeździk na kółkach Żyrafa

jeździk na kółkach żyrafa
Jeśli chodzi o ciekawy i niebanalny jeździk dla dziewczynki, jest nim niewątpliwie Żyrafa od Gepetto. Chyba nie ma małej księżniczki, która nie byłaby zachwycona tymi dzikimi zwierzętami o długi szyjach. Jeździk w charakterystyczne cętki jest weselszą odmianą tradycyjnego konika.

Jeździk na kółkach Biedronka

jeździk na kółkach biedronka
Jeździk dla dziewczynki, któremu nie oprze się żadna mała księżniczka, to także ten przypominający biedronkę. To jeden z najbardziej charakterystycznych owadów występujących w Polsce. Prawdopodobnie każda dziewczynka prędzej czy później pozna wierszyk „Biedroneczko, leć do nieba…”. Mała łobuziara dosiadająca jeździk dla dziewczynki w formie sporej biedronki rozczula każdego.

Jeździk na kółkach Dinozaur

jeździk na kółkach dinozaur
Kto powiedział, że jeździk dla dziewczynki musi być „grzeczny”? Wiele księżniczek, które mają starszych braci, od biedronek i żyraf woli… dinozaury! Nic więc dziwnego, że to właśnie ten model trafił na listę bestsellerów. Zielony dinozaur to jeździk dla dziewczynki, która ma charakterek! Jeździk bynajmniej nie ma strasznych kłów i pazurów. Zielony dinozaur jest przyjazny i zachęca do wspólnej zabawy.

Jeździk na kółkach Lew

jeździk na kółkach lew
Kolejny, najchętniej kupowany jeździk dla dziewczynki, to Lew. Jego urok tkwi w puchatej grzywie, w niczym nieustępującej tej u prawdziwego lwa. Małe miłośniczki „Króla Lwa” i kilkuletnie „kociary” są zachwycone możliwością poskromienia króla zwierząt. To jednak też model, którego chętnie dosiadają mali chłopcy!

Czy warto?
Rodzice nie raz zastanawiają się, czy jeździk dla dziewczynki to dobra inwestycja. Oczywiście, że tak! Jeździki dla dzieci rozwijają malucha ruchowo i uczą radości z aktywnej zabawy. Maluch wsiadając na jeździk, ćwiczy orientację w przestrzeni, uczy się, czym jest prędkość, oraz trenuje balas ciała, zanim wsiądzie na pierwszy rowerek. Dla najmłodszych kolorowy jeździk jest wspaniałą motywacją do nauki chodzenia. Dziecko zaciekawione próbuje podejść do zabawki, a później wraz z nią „podróżować” po domu. Z czasem przestaje podpierać się na jeździku i zaczyna stawiać swoje pierwsze, samodzielne kroki. Jeździki pozytywnie wpływają na rozwój dziecka, są wręcz esencja hasła „nauka przez zabawę”.