Jeszcze kilka dekad temu szczytem dziecięcych marzeń był zwykły rower. Uwielbialiśmy ściągać się na krótkich odcinkach, a także jeździć po okolicy całą rowerową „bandą”. Każdy z nas pamięta chyba siniaki towarzszące pierwszym dniom nauki jazdy bez pomocniczych kółek i ból towarzyszący upadkom. Wtedy jednak nie było innych pojazdów dla dzieci, które dawałyby tyle samo frajdy.

Obecnie jednak czasy się zmieniły. Najpierw w wypożyczalniach rowerów, a następnie w sklepach z zabawkami ogrodowymi pojawiły się gokarty na pedały, które natychmiast podbiły serca dzieci. Gokarty mają cztery koła i nisko umieszczony środek ciężkości. Dzięki temu są stabilne i niewywrotne. Nie trzeba się na nich uczyć jeździć ani ćwiczyć balansowania ciałem – gokart na pedały jest intuicyjny i od pierwszego kilometra daje tylko i wyłącznie frajdę z jazdy. Wielu rodziców zdecydowanych na zakup gokarta na pedały dla swojego dziecka zadaje sobie pytanie: jaki model wybrać? Przekonajmy się!

100% bezpieczeństwa, czyli marka Berg

Zacznijmy od tego, że gokarty na pedały dla dzieci muszą być  w 100% bezpieczne. Maluchy mają czasami naprawdę bujną wyobraźnię, która połączona z ich nie zawsze skoordynowanymi ruchami, może doprowadzić do tragedii. Dlatego wybierając gokart, który jest stosunkowo szybkim pojazdem, należy skupić się tylko i wyłącznie na renomowanych producentach, których produkty zbierają pozytywne opinie od rodziców. Jedną  z nich jest Berg. Producent zasłynął wręcz z wyśrubowanych testów bezpieczeństwa, którym poddaje swoje zabawki. Każda z nich posiada europejski certyfikat bezpieczeństwa. Każdy pojazd przechodzi szereg badań, zanim w ogóle zostanie dopuszczony do produkcji. Gokarty na pedały Berg produkowane są z wysokiej jakości materiałów, nie ma z nich żadnych ostrych elementów, a wszystkie ruchome mechanizmy znajdują się poza zasięgiem dziecięcych rączek i nóżek. W ofercie firmy znajdują się pojazdy dedykowane dla różnych grup wiekowych (mniej i bardziej skomplikowane w obsłudze), dlatego też rodzic może wybrać pojazd dostosowany wielkościowo i wagowo do wieku swojej pociechy.

Atest kilkulatka

Co ciekawe, po przejściu testów bezpieczeństwa, gokarty na pedały Berg są oddawane do testów… dzieciom. Maluchy oceniają, czy pojazd jest wygodny, łatwo się nim poruszać, zawracać czy rozpędzić. Zdanie małych ekspertów liczy się w firmie tak samo, jak dorosłych. Dlatego śmiało można powiedzieć, że gokarty na pedały Berg są dopracowane w każdym calu.

Trwałość zabawki

Jest jeszcze jeden aspekt, dla którego warto wybrać pojazd od znanego producenta. To trwałość zabawki i dostępność części zamiennych. Co roku w supermarketach pojawiają się tanie gokarty chińskiej produkcji. Niestety po sezonie intensywnej zabawy gokart zaczyna trzeszczeć, jest popękany a w najgorszym wypadku – całkowicie się rozpada podczas zabawy. Wybierając gokarty na pedały Berg, możemy być pewni, że zabawka wykonana jest z materiałów najwyższej jakości i jest bardzo trwała. Czterokołowce służą w rodzinie bezawaryjnie kolejnym dzieciom, a w razie czego – zawsze dostępne są do nich części zamienne, których firmy-krzaki nie oferują. Jeśli więc chcemy, by gokart był zawsze gotowy do zabawy, zainwestujemy w jakość.

Wygląd ma znaczenie!

Szukając gokarta na pedały dla swojego dziecka, powinniśmy wziąć pod uwagę jego gust i preferencje motoryzacyjne. Maluchy uwielbiające wyścigi samochodowe bardziej ucieszą się z szybkiego gokarta stylizowanego na bolid formuły 1, miłośnicy off-roadu z kolei – z terenówki z mocno bieżnikowanymi oponami. Rodzice dziewczynek mogą zrobić im frajdę, kupując gokart na pedały w ich ulubionych kolorach: bieli i różu lub model stylizowany na Fiata 500. Produktów do wyboru jest naprawdę wiele, w ofercie Berga na pewno znajdzie się coś nawet dla najbardziej wybrednego malucha. Poniżej przedstawimy trzy bestsellery ostatnich lat, każdy z innej grupy wiekowej.

Berg GO2

 

To prawdziwa nowość na rynku – gokart dla najmłodszych. Dedykowany jest maluchom od 10 do 30 miesięcy. Nie jest to zwykły gokart na pedały. To połączenie gokarta i jeździka. Pojazd ma składane pedały. Na początku służy więc maluchowi jako jeździk,  na którym podpiera się, ucząc się chodzić. Gdy już opanuje tę sztukę, na jeździku może poruszać się, odpychając się nóżkami od ziemi. Jest to całkowicie bezpieczne, gdyż tylne kółka są nieco bliżej siebie niż przednie. Dziecko nie otrze sobie o nie nóżek. Dopiero potem, kiedy odkryje już, na czym polega kierowanie pojazdem, rodzice rozkładają dziecku pedały i może ono rozpocząć swoją przygodę z jazdą gokartem. Gokart Berg Go2 waży niecałe 4 kg i jest dostępny w trzech pastelowych odcieniach.

Berg Buzzy John Deere

Bestsellerem wśród starszych dzieci okazał się Berg Buzzy John Deere. Pojazd ten waży 9 kg i jest dedykowany (jak cała seria Buzzy) dla maluchów od 2 do 5 lat. Ma regulowaną kierownicę, dzięki czemu można dopasować ją do wzrostu każdego dziecka. To, co sprawiło, że stał się tak popularny, to jednak jego niesamowity design. Ten gokart na pedały został wyprodukowany na licencji John Deere, słynnego producenta maszyn rolniczych. Do złudzenia przypomina miniaturowy traktor. Cechuje go solidna kierownica z gałką, duży przedni grill i oczywiście szerokie opony ciągnika. Gokart jest nawet pomalowany w firmowe zielono-żółte barwy John Deere. Nie da się przejść obok niego obojętnie!

Berg Jeep Junior

Berg Jeep junior to pojazd z kolekcji Buddy, dedykowanej dzieciom od 3 do 8 lat. Waży 18 kg, ma regulowaną kierownicę i siedzenie. To, co sprawia, że jest on pojazdem dla starszaków, to skrzynia biegów BFR, która pozwala na efektywniejsze hamowanie i jazdę do tyłu. Czterokołowcem łatwiej więc się manewruje. Słowo „Jeep” w nazwie gokarta nie jest przypadkowe. Czterokołowiec bowiem powstał na licencji Jeepa, ma charakterystyczny grill na „masce”, zgniłozielony kolor i duże, mocno bieżnikowane koła. To gokart na pedały dla małych twardzieli, którzy kpią sobie z trudnych nawierzchni. Jeep od Berga poradzi sobie na trawie, piasku, a nawet w błocie!