W jednym z poprzednich wpisów przedstawiliśmy modele gokartów, które uważamy za faworytów naszych oraz naszych klientów. Wśród nich znalazły się czterokołowce Berg stylizowane na zarówno na auta sportowe, terenowe, jak i urocze, pastelowe pojazdy dla małych księżniczek. Po wielu dyskusjach stwierdziliśmy jednak, że na podium powinny znaleźć się jeszcze trzy inne pojazdy, które w naszych wypożyczalniach i sklepach są absolutnym „must-have”. Niniejszym więc zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Gokart na pedały BERG Buzzy John Deere

Gokart na pedały BERG Buzzy John Deere

Większość dzieci z jakiegoś nieodgadnionego powodu uwielbia traktory. Być może lubią one ich charakterystyczną bryłę i dźwięk, jaki wydają podczas pracy w polu. Traktora nie da pomylić się z żadnym innym pojazdem. Z kolei, jeśli mielibyśmy zapytać dorosłą osobę o najbardziej znaną markę ciągników na świecie, większość bez wahania wymieniła by firmę John Deere, rozpoznawalną dzięki zielono-żółtemu malowaniu swoich modeli. Berg postanowił spełnić marzenie dzieci o prowadzeniu własnego traktora i stworzył model Berg Buzzy John Deere, na który musiał uzyskać licencję od słynnego producenta ciągników. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Obok modelu Berg Buzzy John Deere nie przejdzie obojętnie ani dziecko, ani osoba dorosła. Gokart wyposażony jest w szerokie opony, kierownicę z gałką i charakterystyczny dla ciągników przedni grill. Jest po prostu malutką kopią prawdziwego traktora John Deere. Ponadto całkowicie wpisuje się w standardy całej serii Buzzy: dedykowany jest dla maluchów od drugiego do piątego roku życia, a jego waga nie przekracza 10 kilogramów.

Gokart na pedały BERG Buddy Black Edition

Gokart na pedały BERG Buddy black edition

W naszym pierwszym zestawieniu najciekawszych gokartów jakimś cudem zabrakło modelu Berg Buddy Black Edition. Jest on prawdziwą perełką we flocie Berga. Black Edition to limitowana seria gokartów w kolorze czarnym. Ma wielu fanów. Czarny, wysokiej jakości gokart przywodzi na myśl luksusową limuzynę i zdecydowanie wyróżnia się na tle swoich kolorowych „braci”. Gokart Berg Buddy Black Edition zachwyca jednak nie tylko unikatowym, eleganckim designem. Jest niezwykle zwinny i łatwy w prowadzeniu. Gokart wyposażony został w przekładnię biegów BFR, która umożliwia m.in. jazdę do tyłu i skuteczniejsze hamowanie. Jak cała kolekcja Buddy, gokart Black Edition dedykowany jest dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat. W związku z tym pojazd posiada regulowaną kierownicę i siedzenie. To jednak nie wszystko: czterokołowiec wyposażony jest w czarne, pompowane koła i czarne felgi, które dodają mu jeszcze więcej szyku. Berg Buddy Black Edition to prawdziwa limuzyna ze sportowym pazurem, obok której nikt nie przechodzi obojętnie.

Berg Rally Pearl

gokart Berg Rally Pearl

W tym wpisie chcielibyśmy przedstawić też jeszcze jeden gokart, zaprojektowany z myślą o starszych dziewczynkach. Berg Rally Pearl to czterokołowiec dedykowany dzieciom od 4 do 12 lat. Gokart jest różowy, znajdują się na nim żółte sportowe pasy. Odcieniowi różu jednak daleko jest de delikatnych pasteli, znanych z gokartów dla maluchów. Intensywny kolor wyraźnie wskazuje na to, że kierowcą pojazdu powinna być mała kobietka, której jednak nieobca jest prędkość, trudne manewry i odrobina zdrowej rywalizacji. Ten uroczy gokart jest prawdziwą perełką wśród pojazdów projektowanych głównie z myślą o chłopcach. Jego czarowi ulegają dziewczynki w każdym wieku. Berg Rally Pearl wyposażony jest we wcześniej wspomnianą przekładnię BFR, ma też regulowane siedzenie i kierownicę. Jest lekki i kompaktowy, idealnie sprawdzi się nawet na długich trasach. Chociaż został stworzony do prędkości, świetnie radzi sobie też w trudnym terenie. Różowy kolor niewątpliwie dodaje mu uroku, jednak to naprawdę szybki model, który z powodzeniem może konkurować z innymi pojazdami dedykowanymi dla tej grupy wiekowej. Z zabawki mogą korzystać osoby o wadze do 60 kg. Dlatego czasami wsiadają na niego także mamy, które chcą poczuć wiatr we włosach i sprawdzić na własnej skórze, dlaczego szaleństwo na czterokołowcu jest tak wciągające!