Gokarty na pedały stają się wśród dzieci coraz popularniejsze. Maluchy chętnie ścigają się lub wybierają na jazdy terenowe swoimi czterokołowcami, które dają im o wiele większe możliwości zabawy niż zwykłe rowery. Jednymi z najchętniej kupowanych pojazdów od lat są gokarty na pedały Berg. Dlaczego? Co najmniej z dwóch powodów. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Lider bezpieczeństwa

Berg zasłynął w branży z przykładania ogromnej wagi do bezpieczeństwa swoich pojazdów. Zabawki Berga otrzymują europejskie certyfikaty bezpieczeństwa, a każdy z nich musi przejść szereg testów, zanim trafi do produkcji. Z tego powodu gokarty Berg są najchętniej wybieranymi pojazdami przez rodziców, którzy chcą zapewnić bezpieczeństwo swojemu dziecku. Wystarczy jeden rzut oka na gokart od Berga, aby przekonać się, że to zabawka naprawdę wysokiej jakości, zbudowana przez szereg specjalistów. W gokartach tej marki nie ma żadnych ruchomych elementów, których podczas jazdy mogłoby dotknąć dziecko.

Design gokartów Berg

Wygląd gokarta to  kolei to, na co zwracają uwagę dzieci. W tej kwestii Berg również pozostaje w ścisłej czołówce. W swoich kolekcjach dla dzieci i dla dorosłych oferuje pojazdy stylizowane na auta znanych marek, gokarty o klasycznej budowie, w szerokiej gamie kolorystycznej. Firma dba również o to, aby co jakiś czas pojawiały się w niej nowości. W tym roku są to między innymi dwa minimalistyczne modele: Berg Buddy B-Orange i Berg Buddy Lua.

Berg Buddy B-Orange

Berg Buddy B-Orange to gokart na pedały o prostej konstrukcji, nawiązujący charakterem do pierwszych gokartów, znanych jeszcze z wypożyczalni rowerowych. Na pierwszy rzut oka B-Orange wygląda tak jak one – głównie przez charakterystyczny, pomarańczowy kolor. Jeśli jednak przyjrzymy mu się dłużej, okaże się, tradycyjny kolor został przełamany niebieskimi zdobieniami, co dodaje mu nieco nowoczesności. Gokart ten, jak sama nazwa wskazuje, pochodzi z serii gokartów Berg Buddy. Oznacza to między innymi, że został on wyposażony w przekładnię biegów BFR, która usprawnia hamowanie i pozwala na jazdę do tyłu. Dzięki temu gokartem wygodnie się manewruje i jest on niezwykle zwinny. B-Orange jest zaprojektowany z myślą o dzieciach od 3 do 8 lat, które szybko rosną. Dlatego ma możliwość regulacji kierownicy i siedzenia, pojazd rośnie więc wraz z dzieckiem.

Berg Buddy Lua

Buddy Lua to dziewczęcy odpowiednik B-Orange. Pojazd utrzymany jest w różowo-błękitnej kolorystyce, która zachwyci każdą młodszą i starszą kobietkę. Mimo niewinnego wyglądu Buddy Lua zachował swój sportowy pazur. Ma tak samo minimalistyczną konstrukcję, jak wspomniany wcześniej B-Orange, brakuje w nim ozdób w postaci koszyczków na kierownicę. Buddy Lua również posiada przekładnię BFR, ma dokładnie te same możliwości, co wersja dla chłopców. Oczywiście posiada też możliwość regulacji siedzenia i kierownicy. Warto wspomnieć też o pompowanych kołach, które stworzone są do ścigania się po utwardzonych drogach. To nie oznacza oczywiście, że gokart nie poradzi sobie też na trudniejszych nawierzchniach. Kolorystyka pojazdu wskazuje, że jego posiadaczem jest delikatna księżniczka. Jednak jego możliwości usatysfakcjonują nawet księżniczki, w których często budzi się zamiłowanie do szaleństw na czterech kołach i odrobiny rywalizacji.

Eksploatacja pojazdów

Oba modele są niezwykle wytrzymałe, a prosta konstrukcja sprawia, że są w zasadzie bezawaryjne. Biorąc pod uwagę poprzednie, podobne modele Berg możemy być pewni, że nawet po kilku sezonach intensywnego użytkowania w pojeździe nic nie będzie odpadało, trzeszczało ani skrzypiało. Dużą zaletą Berga jest to, że oferuje on części zamienne do swoich gokartów. Jeśli jakaś część się zużyje, wystarczy ja wymienić. Pojazd nie staje się nagle bezużyteczny jak w przypadku tanich gokartów chińskiej produkcji. Warto też zapoznać się z szeroką gamą akcesoriów do gokartów, w razie, gdyby nasze dziecko zachciało poddać lekkiemu tuningowi swojego czterokołowca. Wybierając gokart na pedały Berg, możemy być pewni, że będzie on przez lata służył naszemu dziecku, a później – młodszemu rodzeństwu.