Gokarty na pedały już dawno podbiły serca dzieci w Polsce i na całym świecie. Stały się tak popularne, że chętnie zaczęli wsiadać na nie także dorośli, w tym seniorzy. Stabilna, niewywrotna konstrukcja pojazdu powoduje, że można wyszaleć się na nim tak świetnie, jak na rowerze, jednak zabawa jest o wiele bezpieczniejsza. Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, kiedy mogą kupić maluchowi pierwszy gokart. Wydawać by się mogło, że dziecko powinno mieć co najmniej kilka lat, aby opanowało pojazd. To jednak nieprawda! Najlepsi producenci dostarczają na rynek nawet jeździki dla rocznych dzieci. Jak to możliwe? Przekonajmy się!

Gokart czy jeździk?

Jeśli chodzi o gokarty dla najmłodszych, ciekawy pojazd wypuściła firma Berg, słynąca z produkcji bezpiecznych gokartów na pedały o niepowtarzalnym designie (pojazdy budowane na licencji Jeep, John Deere, Ferrari itp.). Specjaliści Berga stwierdzili, że gokart na pedały jest po prostu bardziej zaawansowanym jeździkiem dla maluchów. Dlatego też zbudowali model Berg GO2 tak, aby był połączeniem jednego i drugiego. Pojazdy Berg GO2 to zwykłe jeździki dla najmłodszych, które mają złożone i zabezpieczone pedały. Maluszek najpierw korzysta z gokarta jak ze zwykłego jeździka: opiera się o niego, stawiając pierwsze kroki, a potem siada na nim i jeździ, odpychając się nóżkami. Gdy dziecko panuje już nad pojazdem, rodzice mogą odblokować pedały. Jeździki dla dzieci Berg GO2 stają się wtedy w pełni wartościowymi, rasowymi gokartami. Maluchy, które jeszcze nie mają roku, mogą posmakować pierwszych przejażdżek czterokołowcem. I kto wie? Być może złapać bakcyla na całe życie!Gokart dla dzieci BERG GO² Blue

Czy to na pewno bezpieczne?

Rodzice nie raz zadają sobie pytanie, czy jeździki dla 2-latków, które da się zmienić w gokart, są na pewno bezpieczne. W końcu maluch musi inaczej ustawić nóżki do biegania na pojeździe, a inaczej do jazdy przy pomocy pedałów. Firma Berg jest znana z dopracowywania swoich pojazdów w każdym detalu i poddawania swoich zabawek różnorodnym, wyśrubowanym testom bezpieczeństwa. Nie inaczej było w przypadku produkcji gokarta Berg GO2. Te sprytne gokarty dla 2-latków mają siedzisko wyprofilowane tak, aby było wygodne podczas biegania, ale również dawało stabilne oparcie podczas jazdy. Gokarty dla najmłodszych nie różnią się w podstawowej kwestii od „dorosłych” pojazdów. Cztery koła i nisko zawieszony środek ciężkości sprawiają, że pojazd bardzo ciężko jest przewrócić, nawet podczas jazdy po ostrych zakrętach. To jednak nie wszystko. Tylne koła gokarta Berg GO2 są umieszczone bliżej siebie niż przednie. Ten zabieg ma swój głęboki sens. Dzięki skróceniu tylnej osi, maluch może bezpiecznie biegać na jeździku, bez obawy, że nogą dotknie w któreś z tylnych kół.

Wygoda dla rodziców

Gokarty dla 2-latków od dobrych producentów są wykonane z najwyższej jakości materiałów. I jest to bardzo słuszne założenie: maluch, który jeszcze nie panuje dobrze nad pojazdem, czasami uderza nim o ścianę, meble lub ogrodzenia w ogrodzie. Dobry jeździk dla dzieci powinien cierpliwie przetrwać pierwsze dni nauki. Berg GO2 jest niezwykle wytrzymały, chociaż waży niecałe 4 kg. To oznacza, że rodzice mogą bez wysiłku zabrać gokart na spacer z maluchem.  Berg GO2 umożliwia też korzystanie z takich akcesoriów jak specjalny pałąk do pchania pojazdu przez rodzica. To sprawia, że zabawka może „sama” wieźć malucha, gdy jest on już zmęczony harcami na dworze.

Rozwój i zabawa

Wydawać by się mogło, że jeździki dla 2-latków to tylko zabawki, które umilają maluchom czas. Nic bardziej mylnego! To też zabawki, dzięki którym maluchy rozwijają się ruchowo. Dzieci ćwiczą kondycję, a także balansowanie ciałem. Rozwijają także swoją wyobraźnię przestrzenną, refleks i uczą się odpowiedzialności za swoje ruchy. Jeździki dla najmłodszych to świetna nauka jazdy przed przesiadką na większy gokart, a później – na rower. Pedałowanie i wiatr we włosach sprawiają maluchom wiele frajdy. Gokarty są idealnymi zabawami, które zachęcają dzieci do aktywnej zabawy na świeżym powietrzu.

Ponadczasowy design i estetyka

Gokarty dla rocznych dzieci Berg GO2 są dostępne w kilku uroczych, pastelowych kolorach. Mają minimalistyczny, elegancki design, który jest miłą odskocznią dla tanich, plastikowych, kiczowatych jeździków. Zabawka dopracowana jest w każdym szczególe, a jej futurystyczna linia wpada w oko każdemu, kto ją mija – zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Jeździki dla rocznych dzieci Berg GO2 pokazują maluchom, że piękno i estetyka są o wiele przyjemniejsze dla wzroku, niż krzykliwe kolory i mnogość  zdobień. Nawet schowki na pedały zaprojektowane są tak, by pasowały do kół pojazdu. Pojazd jest przemyślany i perfekcyjnie wykończony w każdym, najmniejszym nawet detalu. Ma wymiary: 65 x 45 x 44 cm i dedykowany jest do wożenia maluchów do 20 kg. Każdy, kto zna „starsze” gokarty od Berga, doskonale wie, że design pojazdów jest bardzo mocnym atutem firmy.Gokart dla dzieci BERG GO² PinkGokart na pedały BERG GO² Mint

Dlaczego Berg GO2?

Dlaczego warto wybrać jeździk od Berga? Przede wszystkim z powodu genialnego patentu ze składanymi pedałami, dzięki któremu w odpowiednim czasie można zmienić jeździk w gokart. Berg GO2 to zabawka na lata: sprawia wiele frajdy maluchom od 10 do 30 miesięcy. Dzięki wysokiej jakości wykonania rodzice nie muszą martwić się, że pojazd rozpadnie się po kilku miesiącach zabawy. W razie potrzeby będzie jeszcze uczył jazdy młodsze rodzeństwo , które ma dopiero przyjść na świat. Berg GO2 zapewnia wygodę użytkowania rodzicom oraz bezpieczeństwo zabawy dziecku. To zabawka, z którą dziecko nauczy się chodzić, a potem  pedałować, lecz która nie zniechęci malucha do tego typu zabaw, tak, jak może zrobić to wywrotny rowerek. Gokarty od Berga są stuprocentowo bezpieczne, nawet jeśli chodzi o detale: w pojeździe wszystkie ruchome i ostre mechanizmy zabudowane są tak, aby nawet podczas największych szaleństw dziecko nie miało do nich dostępu. Berg GO2 to po prostu zabawka, w której maluchy zakochują się od pierwszych wspólnych kroków, a rodzice uśmiechają się, gdy widzą, że zakup był zdecydowanie dobrą decyzją.