Gokarty na pedały stają się w Polsce z roku na rok coraz bardziej popularne. Maluchy pokochały je za niewywrotność i to, że można nimi wjechać dosłownie wszędzie. Są fantastyczną alternatywą dla mało stabilnych rowerów. Pozwalają na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu i świetną zabawę.

Nie ma więc co dziwić się temu, że gokarty równie mocno pokochali… dorośli. Dlatego czołowi producenci tego typu sprzętu zaczęli produkować modele, które gabarytowo poradzą sobie jako zabawka dla „dużego dziecka”. Firma Berg, jako lider w branży, poszedł nawet o krok dalej: wyprodukował gokarty na pedały o niepowtarzalnym designie i wyjątkowych parametrach. Przyjrzyjmy się najchętniej kupowanym modelom.

Gokart na pedały dla dorosłych BERG X-plore BFR

Gokart na pedały Berg X-plore BFR jest gokartem uniwersalnym. Świetnie poradzi sobie na szosie, ale również i w trudnym terenie. A to wszystko dzięki szerokim pompowanym kołom i przedniemu spojlerowi. To pojazd idealny dla dorosłych, którzy nie chcą deklarować się do użytkowania gokarta tylko do wyścigów lub tylko do zabawy w off-road. Jest pojazdem absolutnie wielozadaniowym.

gokart berg x-plore bfrGokart Berg X-plore BFR waży 50kg, jednak manewruje się nim niezwykle lekko dzięki wmontowanej skrzyni BFR, która pozwala na jazdę do tyłu i skuteczne hamowanie. Zaletą tego pojazdu jest również regulowane siedzenie, które pozwala na idealne dopasowanie pozycji na pojeździe do swojego wzrostu. Gokart ma bezpretensjonalne, zielono-czarne kolory, które sugerują, że pojazd jest solidnym sprzętem sportowym, a nie zwykła zabawką.

Gokart na pedały BERG X-Cross BFR

Gokart na pedały Berg X-Cross BFR jest nieco lżejszy od modelu X-plore BFR, bo waży „tylko” 43kg. Jednak jest on zaprojektowany głównie do jazdy po szosach i drogach szutrowych. Temu modelowi jest bliżej do off-roadu, niż grzecznych wycieczek po parkowych alejach. Sugerują to chociażby opony z szerokim bieżnikiem, dzięki którym pojazd jest gotowy zmierzyć się z nieprzychylnymi nawierzchniami.

gokart na pedały berg x-cross bfrModel ten również wyposażony jest w przekładnię biegów BFR, dzięki czemu jest zwinny i zwrotny. Sprzedawany jest w kolorze pomarańczowym, który ma nawiązywać do klasycznych, najprostszych, super wytrzymałych gokartów znanych chociażby z wakacyjnych wypożyczalni. Kolor ten ma jeszcze jedną zaletę: sprawia, że pojazd jest widoczny w lesie nawet podczas pochmurnej pogody.

Gokart na pedały Berg Safari BFR

Model Safari BFR to prawdziwy ukłon w stronę bezdroży. Nazwa i kolor pojazdu nie pozostawiają wątpliwości, że model ten doskonale nadaje się do uprawiania off-roadu. Cechują go większe, pompowane koła i specjalny układ kierowniczy, który zapewnia pojazdowi zwrotność i stabilność w każdej sytuacji w terenie.gokart na pedały berg safari bfr Jak wszystkie „dorosłe” pojazdy Berga Safari BFR posiada skrzynię biegów. Waży 50kg. Jest solidny, wytrzymały, odporny na uszkodzenia i mimo intensywnej eksploatacji służy swojemu właścicielowi przez lata.

Gokart na pedały BERG Jeep Revolution BFR

To prawdziwa perełka na rynku i niekwestionowany bestseller wśród gokartów na pedały dla dorosłych. Marka Jeep w nazwie pojazdu nie jest przypadkowa. Gokart powstał bowiem na licencji marki Jeep, która zgodziła się współpracować z Bergiem. Dzięki współpracy legendy motoryzacji z liderem w produkcji bezpiecznych zabawek powstał gokart stylizowany na prawdziwego, wojskowego Jeepa. Już przy pierwszym rzucie oka osoba obserwująca zabawkę nie ma wątpliwości, co ma ona przypominać. Zgniła zieleń „karoserii” tłumaczy wszystko.

Jeep Revolution BFR to gokart kpiący sobie z trudnych nawierzchni i terenów nie do przejechania. Został stworzony dla tych, którzy podczas zabawy w terenie cenią sobie brud, pot i łzy. To pojazd dla prawdziwych twardzieli, którzy chcą codziennie pokonywać własne słabości. Absolutnie nie pasuje do niego słowo „zabawka”.gokart na pedały Berg Jeep Revolution Bfr

Model Berg jeep Revolution BFR wyposażony jest w skrzynię biegów i regulowane siedzenie. Waży 45kg, pojazd taty okiełzna więc także kilkulatek.

Co wybrać?

Każdy z wyżej wymienionych modeli od Berga może poszczycić się wyjątkową wytrzymałością i oryginalnym designem. Wybór pojazdu dla siebie powinien być kwestią oczekiwań, jak dany model poradzi sobie w terenie, po którym chcemy jeździć i oczywiście indywidualnego gustu.

Gokarty na pedały dla dzieci cd.

W jednym z poprzednich wpisów przedstawiliśmy modele gokartów, które uważamy za faworytów naszych oraz naszych klientów. Wśród nich znalazły się czterokołowce Berg stylizowane na zarówno na auta sportowe, terenowe, jak i urocze, pastelowe pojazdy dla małych...

Gokart dla najmłodszych – Berg GO2

Gokarty na pedały już dawno podbiły serca dzieci w Polsce i na całym świecie. Stały się tak popularne, że chętnie zaczęli wsiadać na nie także dorośli, w tym seniorzy. Stabilna, niewywrotna konstrukcja pojazdu powoduje, że można wyszaleć się na nim tak świetnie, jak...

Jeździk dla dziewczynki

Wielu rodziców małych dziewczynek zastanawia się, jakie zabawki im podsuwać, aby wpływały one pozytywnie na rozwój dziecka i odciągnęły je od bajek oglądanych na tablecie czy w telewizorze. Na pewno części z nich obiło się o uszy, że przykładem takiej zabawki może być...