Czterokołowiec na pedały to jedna z najchętniej kupowanych zabawek ogrodowych w ostatnich latach. Jednak myli się ten, kto powiedziałby, że to zabawka dedykowana dzieciom. Wysokiej jakości gokarty są produkowane również z myślą o dorosłych, którzy pokochali jazdę nimi nie mniej niż jazdę rowerem. Czterokołowce na pedały są jednak od rowerów o wiele bardziej stabilne i bezpieczne, przez co dają zupełnie nowe możliwości i doznania z jazdy. Czołowi producenci dostarczają modele dedykowane do ściągania się, jak i do trudnych rajdów terenowych. Warto przyjrzeć się najchętniej kupowanym modelom – zarówno tym dla dorosłych, jak i dzieci!

Gokart na pedały Berg Black Edition BFR

gokart na pedały Berg Black Edition BFR
Berg Black Edition BFR to czarny designerski model, uwielbiany zarówno przez najmłodszych, jak i dorosłych kierowców. Czarne, opływowe kształty kojarzą się najmłodszym z pojazdem Batmana, a starszym z luksusową, bardzo szybką limuzyną. Ten czterokołowiec na pedały waży 43 kg i poradzi sobie z nim każdy starszak powyżej piątego roku życia. Gokart jednak przystosowany jest do maksymalnie 100 kg kierowcy. Oznacza to, że w pełni komfortowo może poruszać się nim nawet dorosła osoba. Berg Black Edition wyposażony jest w słynną już skrzynię BFR od Berga. A to oznacza, że ten czterokołowiec na pedały jest niezwykle wygodny w manewrowaniu – skrzynia umożliwia jazdę do tyłu oraz płynne hamowanie. Gokart wyróżnia się z tłumu, a grube opony z szosowym bieżnikiem zachęcają do zabawy zarówno na torach, jak i ścieżkach rowerowych. Berg Black Edition BFR jest jak mała-czarna. Wygląda ponadczasowo i bezpretensjonalnie.

Gokart na pedały Berg Safari BFR

gokart na pedały berg safari bfr
Berg Safari BFR to drugi czterokołowiec na pedały, który ujął zarówno kilkulatków, jak i ich rodziców. Jest jeszcze potężniejszy niż Berg Black Edition – waży aż 50 kg! Waga nie bierze się jednak znikąd. Berg Safari do złudzenia przypomina solidny samochód terenowy z wielkimi kołami i wyraźnym bieżnikiem. Jest bardzo wytrzymały i idealnie sprawdzi się podczas zabaw w błocie i rajdów w terenie. Ten czterokołowiec na pedały to zabawka dla prawdziwych twardzieli, którzy nie boją się pobrudzić podczas jazdy. Berg Safari, podobnie jak wcześniej wspomniany model, wyposażony jest w skrzynię BFR o płynnej, maślanej pracy. Pojazd zniesie naprawdę wiele, jest prawie niezniszczalny!

Gokart na pedały Berg Jeep Revolution BFR-3

gokart na pedały Berg Jeep Revolution Bfr-3
Wśród najchętniej kupowanych gokartów nie mogło zabraknąć prawdziwego bestsellera ostatnich lat: gokarta Jeep Revolution BFR-3 od Berga. Ten pojazd naprawdę ciężko jest opisać w kilku zdaniach. Warto zacząć od tego, że słowo „Jeep” w nazwie nie jest przypadkowe. Ten czterokołowiec na pedały powstał na licencji marki Jeep. Pojazd do złudzenia więc przypomina słynne wojskowe terenówki, można na nim zobaczyć logotyp marki. Wrażenie potęguje zgniłozielony, butelkowy kolor, który już z daleka informuje, że gokart jest czymś więcej niż zwykłą zabawką ogrodową dla najmłodszych. Jeep Revolution BFR-3 wyposażony jest w najnowszą, trzystopniową skrzynię biegów Berg. Jest więc nie tylko bardzo wytrzymały, ale również szybki i niezwykle zwrotny. Ten czterokołowiec na pedały również może być prowadzony przez dziecko, ale i dorosłego. Gwarantuje wspaniałą zabawę i długie lata bezawaryjności.

Gokart na pedały Berg Buzzy Fiat 500

gokart na pedały Berg Buzzy Fiat 500
Mówiąc o najchętniej kupowanych gokartach, nie wolno zapomnieć o modelach dedykowanym najmłodszym. Pamiętajmy, że to właśnie maluchy najchętniej dosiadają czterokołowce na pedały. Gokarty dla maluchów oczywiście wyglądają zupełnie inaczej niż dla dorosłych. Są one gabarytowo dopasowane do wymiarów nawet najmłodszych szkrabów. W gokartach dla dzieci od czołowych producentów znajdują się także dodatkowe zabezpieczenia, dzięki którym pojazdy są dla nich jeszcze bardziej bezpieczne. Wśród pojazdów dla maluchów również dostępne są gokarty produkowane na licencji ze znanymi markami motoryzacyjnymi. Prawdziwym hitem sprzedażowym jest chociażby Gokart Berg Buzzy Fiat 500. Ten czterokołowiec na pedały jest stylizowany, jak sama nazwa wskazuje, na słynną „Pięćsetkę” od Fiata. Gokart waży zaledwie 7 kg, każdy rodzic może go wziąć na spacer z maluchem do pobliskiego parku. Jest zbudowany tak, że stabilnie może poprowadzić go nawet dwulatek! Gokart ten zapewnia dziecku solidne oparcie na pedałach, wygodną pozycję i pewny chwyt kierownicy. Warto wspomnieć, że wszystkie pojazdy od Berga przechodzą szereg wyśrubowanych testów, aby mogły otrzymać europejskie certyfikaty bezpieczeństwa. Dlatego właśnie „Pięćsetka” jest idealnym wyborem dla malucha nie tylko ze względu na swój niesamowity design.

Gokart na pedały Berg Buzzy Racing

gokart na pedały Berg Buzzy Racing
Berg Buzzy Racing to czterokołowiec na pedały, który ukochali sobie mali chłopcy. Gokart stylizowany jest na autko wyścigowe, ma do tego ciekawy „chłopięcy” turkusowo-czarny kolor. Pojazd ten pozwala maluchowi szybko rozwinąć prędkość, jest jednak wyjątkowo stabilny. Dziecko nawet podczas wchodzenia w najostrzejsze zakręty siedzi na nim stabilnie, a gokart pozostaje niewywrotny. Wyścigi na gokartach są dla maluchów o wiele bezpieczniejsze niż na popularnych ostatnio trójkołowcach, a tym bardziej – zwykłych rowerkach. Model ten dedykowany 2-5 latkom rozwija w maluchach zamiłowanie do zabawy na świeżym powietrzu i ćwiczy ich orientację w przestrzeni.

Gokart na pedały Berg Buzzy Bloom


Skoro chłopcy mają swój ulubiony czterokołowiec na pedały, w ofercie Berga nie mogło zabraknąć modelu, który zauroczyłby małe księżniczki. I tak właśnie na rynek trafił kolejny bestseller – Berg Buzzy Bloom, w biało-różowej kolorystyce. Gokart jest dodatkowo ozdobiony uroczymi kwiatkami, a na kierownicy ma różowy koszyczek. Ten czterokołowiec na pedały nie pozostawia wątpliwości, że został stworzony do wożenia małych dziewczynek. Jego wygląd jednak może zmylić chłopców, którzy będą próbowali się ścigać. Berg Buzzy Bloom w niczym nie różni się od chłopięcej wersji: jest tak samo szybki, zwrotny i bezpieczny. Obok tego gokarta żadna dziewczynka nie przejdzie obojętnie. Nic więc dziwnego, że od kiedy trafił na listę bestsellerów Berga, cały czas na niej pozostaje. Berg Buzzy Bloom podobnie jak Buzzy Racing dedykowany jest dla 2-5 latków.