Gokarty na pedały podbiły serca dzieci już dobrych kilka lat temu. Maluchy czują się na nich bezpiecznie i mogą ścigać się  ze sobą bez obaw o bolesny upadek. Gokart świetnie radzi sobie nawet w trudnym terenie, jest więc wspaniałym pojazdem na wycieczkę do lasu, czy do zabawy na trawie i szutrze. Producenci gokartów na pedały od dawna prześcigają się w pomysłach na pojazd, obok którego nikt nie mógłby przejść obojętnie. Od dłuższego czasu bezkonkurencyjnym liderem w tej kwestii jest firma Berg.

Licencje motoryzacyjnych marek

Berg zasłynął jako producent zabawek ogrodowych bardzo wysokiej jakości. Projektanci Berg stworzyli kilka prawdziwych perełek, które stały się wręcz ikonami w świecie gokartów na pedały. Wiele z nich, ze względu na swoją wysoką wytrzymałość, było używanych w wakacyjnych wypożyczalniach gokartów. Ponieważ jednak osoby decyzyjne w firmie postanowiły nigdy nie spoczywać na lurach, zdecydowały, że Berg pójdzie o krok dalej. Firmie udało się uzyskać licencje od renomowanych marek samochodowych takich jak Ferrari, Fiat czy Jeep na stworzenie gokartów na pedały, które byłyby miniaturowymi kopiami ich flagowych modeli. I udało się! Projekty Berga wzbudziły zaufanie producentów aut i rzeczywiście chcieli oni, aby ich logotypy dumnie prezentowały się na gokartach.

Współpraca z Jeep

Jeep Wrangler to chyba najbardziej charakterystyczny model Jeepa. Jego wersja Rubicon to auta stworzone do ambitnej jazdy terenowej. Charakteryzuje się ona m.in. potężnymi 32-calowymi kołami z oponami błotno-śniegowymi i poręcznie umieszczonymi przyciskami do uruchamiania systemów terenowych. Auto nie pozostawia wątpliwości, że to twardziel, który ma radzić sobie z wycieczkami do miejsc, do których asfalt nie zawita przez długi czas. Firma Berg postanowiła stworzyć gokart na pedały, który będzie miał ten sam pazur, co jego pierwowzór. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania.

Berg Buzzy Rubicon

Seria gokartów na pedały Berg Buzzy dedykowana jest najmłodszym dzieciom. Gokarty ważą niecałe 10 kg, a nad pojazdem zapanować może nawet dwulatek. Wszystkie gokarty Berg są zaprojektowane tak, aby były całkowicie bezpieczne dla maluchów, każda ostra lub ruchoma części ukryta jest pod obudową pojazdu. Wszystkie zabawki też otrzymują odpowiednie europejskie certyfikaty bezpieczeństwa. Krótko mówiąc: są wytrzymałe, łatwe w obsłudze, a do tego – bardzo bezpieczne. To właśnie do tej kolekcji dołączyła absolutna nowość – gokart Berg Buzzy Rubicon.

Berg Buzzy Rubicon

Od Berg Buzzy Rubicon nie można oderwać wzroku. Mały gokart na pedały nie pozostawia wątpliwości, na jakim pojeździe był wzorowany. Duże koła z wyraźnym bieżnikiem, charakterystyczny przedni grill, typowe dla Jeepa Wranglera okrągłe światła – pojazd aż ocieka off-roadowym temperamentem. Pazura dodaje mu jeszcze gałka na kierownicy. Co ciekawe, Jeep reklamował wersję Wrangler Rubicon przy użyciu samochodu w kolorze charakterystycznej czerwieni. Odcień ten, nieco przełamany czernią możemy zobaczyć właśnie na pojeździe Berga. Gdyby ktoś jeszcze miał wątpliwości co do pokrewieństwa – na „masce” pojazdu, niedaleko logotypu Jeep, można zauważyć napis „RUBICON”.

„Gokarty to tylko wyścigi”. Czyżby?

Gokart na pedały Berg Buzzy Rubicon nie jest bynajmniej pozorantem, jeśli chodzi o terenowy charakter. Szerokie, bieżnikowane koła sprawiają, że lepiej sprawdza się on przy pokonywaniu różnych przeszkód, niż podczas wyścigów po asfalcie. Pojazd został wyposażony w wydajne amortyzatory, które sprawiają, że przejażdżki po trudnych nawierzchniach kierowcy wydają się  stosunkowo komfortowe. To, co ogranicza dziecko podczas jazdy przez terenowe przeszkody, to tylko jego własne słabości – które z pewnością wraz z nabieraniem kondycji w pedałowaniu, będzie pokonywać. Jeśli chociaż jedno z rodziców wie, czym jest zabawa w off-road, lub nawet jest właścicielem prawdziwego Jeepa Wranglera, na pewno zrozumie, ile frajdy może mieć maluch podczas pokonywania piaszczystych wydm, czy leśnych ścieżek, poprzecinanych korzeniami drzew.